EMS trénink

EMS trénink X-Body

Cvičení se strojem XBody funguje na základě elektrické stimulace svalů (EMS), jedním z fitness zázraků 21. století. Při EMS se z přístroje vysílají nízkofrekvenční elektrické impulzy skrze elektrody, které způsobují kontrakci ve svalech. Stačí si navléknout vestu, do které jsou elektrody zapojené, a můžete začít cvičit. U tradičního cvičení dává mozek prostřednictvím elektrických impulsů signál svalům, aby se stáhly a způsobily pohyb. EMS aktivuje kontrakci svalů mnohem intenzivněji a cíleně, tedy efektivněji prostřednictvím vnějších elektrických impulsů. Sval rozdíl nepozná, ale posiluje účinněji. Díky synchronnímu rozložení zátěže, se dokáží souběžně aktivovat v jediném cviku více svalů najednou.

Metoda je nejen funkční, ale také zcela bezpečná – používá ji třeba Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, jedno z nejlepších pracovišť svého druhu na světě. „Praktické zkušenosti dokazují, že se jedná o velmi účinnou metodu posílení svalů. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky,” říká přednosta kliniky FN u sv. Anny prof. MUDr. Petr Dobšák, CSc. Metoda. EMS se používá v rehabilitaci už 60 let. Inovace a technologie v podání XBody posouvají EMS do nových možností tréninku i rehabilitace. XBody Newave je certifikovaný přístroj pro rehabilitaci po úrazech a pro rekonvalescenci, protože dokáže zapojovat i svaly, které by za jiných okolností nebylo možné včlenit. Jelikož se při tréninku využívá jen přirozený pohyb, je tudíž šetrný vůči kloubům, šlachám a vazům.

Cvičení s XBody umožňuje bezpečně procvičit až 90% svalstva za neuvěřitelných 20 minut cvičení a nezatěžovat přitom klouby ani vazy. Tréninky se strojem XBody pomáhají efektivně hubnout, posilovat, formovat postavu včetně problémových partií, zvyšovat fyzickou kondici a výkonnost. Navíc díky impulsům velice účinně stimulují i hluboké vnitřní svaly, které poskytují oporu páteři a tak spolehlivě redukují bolesti zad, vhodné jsou také například i k posílení pánevního dna po porodu nebo jako prevence. Umožňují cílený sportovní výkonnostní trénink i pro specifické sporty (golf, tenis, běh, lyže a další sportovní odvětví).

UŠETŘETE ČAS

Všechny svalové partie jsou stimulovány současně, tréninkem strávíte pouze 20 minut.

POSILUJTE SVALY

Elektrody jsou umístěny přímo na těle nad každou důležitou svalovou partií. Všechny impulsy tak dokonale aktivují svůj cíl. Je to velmi jednoduché a bezpečné

LEPŠÍ DRŽENÍ TĚLA

Elektrody jsou zabudovány v tréninkové vestě tak, aby stimulovaly i svaly kolem páteře, které se běžně posilují jen velmi těžko. Stimulací těchto hluboko umístěných zádových svalů dojde k jejich posílení. Zlepší se tak držení těla a odstraní se problémy se zády.

TÓNOVÁNÍ TĚLA

Vzhledem k tomu, že během tréninku posilujete všechny svaly zároveň, spalíte tak velké množství kalorií. Jedná se o velmi efektivní nástroj pro snižování podkožního tuku a dlouhodobou redukci váhy.

NEZATĚŽUJE KLOUBY

Elektrické impulsy aktivují svaly napřímo, čímž nevzniká tlak na klouby. Klouby se nadměrně nezatěžují tak jako u silových tréninků.

ZMÍRNĚNÍ DYSBALANCE

Vestavěné elektrody mohou současně stimulovat buď všechny hlavní svalové skupiny nebo jen vybrané dle konkrétní potřeby. Můžeme tak posílit i oslabené svalstvo a zmírnit svalové dysbalance.

CENY

Cvičení EMS v nolimits Lehovec probíhá formou individuálního 20-minutového  tréninku. Cena jednoho tréninku – 450 Kč. Klienti s platným členstvím v nolimits mají 30% slevu a tak za jeden trénink zaplatí 315 Kč.

Pro EMS trénink budete potřebovat speciální prádlo, které lze v nolimits zakoupit za 900 Kč anebo půjčit za 100Kč na jeden trénink.

Rozvrh lekcí EMS

Pokud chcete se přihlásit na první trénink, vyplňte prosím tento formulář.  Storno podmínky: bezplatné zrušení rezervace tréninku ve skupině «Zdravá záda», individuálních tréninků EMS nebo «Zdravá záda» je možné nejpozději 24 hodiny před začátkem lekce a to telefonicky nebo osobně na recepci nolimits. V případě zrušení rezervace po tomto termínu nebo v případě nezrušení rezervace si nolimits vyhrazuje právo účtovat sankci ve výši 100% ceny dané lekce. 

  POZOR NA KONTRAINDIKACE: 

  – Epilepsie
  – Psychické onemocnění (schizofrenie)
  – Srdeční onemocnění
  – Kardiostimulátor
  – Obecně zvýšená hodnota enzymu Creatine Kinase (hypotyreóza, urémie, atd.)
  – Těhotenství
  – Zvýšená krvácivost
  – Břišní kýla
  – Nádorová onemocnění
  – Trombóza nebo sklony k tomuto onemocnění (trombofilie, srážlivost krve, atd.)
  – Těžká neurologická onemocnění
  – Cukrovka
  – Tuberkulóza
  – Onemocnění spojené s horečkami, akutními bakteriologickými nebo virovými infekcemi 

  Zkus milon zdarma