Měření parametrů těla

DŮLEŽITOST MĚŘENÍ PARAMETRŮ TĚLA

 

Komplexní přístup k vlastnímu zdraví nezačíná u diety a aktivních fyzických cvičení, ale u rozsáhlé diagnostiky. Měření parametrů tkání organismu, které se provádí pomocí speciálních analyzátorů složení těla InBody, umožňuje získat podrobné informace o objemu tuku a svalů, přítomnosti vnitřních usazenin, rychlosti bazálního metabolismu, množství vody a kostní hmoty.
Na základě získaných informací může dietolog připravit maximálně efektivní dietu a stravovací režim, který bude brát v úvahu individuální parametry organismu a rychlost metabolických procesů. Měření charakteristik těla pomáhá nejen zbavit se zbytečné nadváhy, ale i zabránit problémům, o jejichž existenci člověk často ani neví.

Přihlaste se teď a získejte první trénink zdarma!

OČEKÁVANÝ VÝSLEDEK: KRÁSNÉ A ZDRAVÉ TĚLO

Důležitost uvedené diagnostiky se především vyznačuje vysokou efektivitou tréninkového programu a diety – obojí připravené na základě získaných informací. Pomocí předběžného vyšetření může člověk nejen snížit a udržet si váhu, ale také získat svalovou hmotu. Kromě toho měření parametrů umožňuje zjistit v raném stádiu obezitu nebo nedostatečnou tělesnou hmotnost.
Nadváha je příčinou vzniku cukrovky a způsobuje nenapravitelné poškození kardiovaskulárního systému. Obezita nebo nedostatečná hmotnost způsobuje poruchu metabolismu a onemocnění endokrinního systému.

KOMPLEXNÍ DIAGNOSTIKA ZDRAVÍ A FYZICKÉ FORMY

Důležitost měření parametrů těla také spočívá ve sledování vnitřních usazenin, které se nacházejí v oblasti břicha. Velké nahromadění takového tuku narušuje trávení glukózy, vede k dyslipidemii, vysokému krevnímu tlaku a rezistenci na inzulín. Hodnocení složení těla umožňuje zjistit v raném stádiu nejen zbytečné hromadění tukových tkání a úbytek váhy, ale i negativní změny vodní bilance, snížení hustoty kostí. Měření parametrů se stává povinnou procedurou, kdy se provádí dietetická korekce, hemodialýza, regenerační terapie ve sportovní medicíně a gerontologii. Komplexní diagnostika se skládá z tradičních antropometrických metod a informačních instrumentálně-analytických metod.

 

 

JEDNOTLIVÉ ČÁSTI TĚLA: POZNEJ, Z ČEHO SE SKLÁDÁ TVOJE VÁHA

Profesionální analyzátor těla InBody hodnotí tělo na molekulární úrovni podle 4 základních komponent: svalová hmota, tuková hmota, minerální hmota, voda v organismu a také se měří rychlost metabolických procesů, vypočítá se minimální objem kalorií na den pro získání ideálního výsledku u konkrétního člověka, a to bez rizika poškození zdraví. Při narušení rovnováhy mezi tělesnými složkami se mohou projevit nebo rozvíjet potíže jako otylost, podvýživa, osteoporóza a další potíže spojené s jednotlivými složkami těla a rychlostí metabolických procesů.

Celková hmotnost (kg) – nejrozšířenější parametr při hodnocení štíhlosti, zdraví. V procesu korigování postavy nebo v tréninkovém procesu se většina lidí orientuje pouze na měření celkové váhy a přitom neví, který prvek stavby těla se snížil nebo zvýšil. Znalost jednotlivých komponent stavby těla umožňuje nejen kontrolovat transformaci těla, ale rovněž předcházet onemocnění a komplikacím, které jsou spojené se změnami jednotlivých složek těla.

 

 

 

Minerální hmota (kg) – zahrnuje skupinu parametrů, jako je objem minerálů, bílkovin, které svědčí o hustotě kostní tkáně, dostatečné úrovni bílkovin a aminokyselin.
Informace pomáhají stanovit nebo diagnostikovat už v raném stádiu celkovou demineralizaci, osteoporózu, to znamená snížení hustoty kostní tkáně, u měkkých tkání – ukládání solí, narušení elektrolytické rovnováhy, tvorbu organických kamenů v ledvinách.

 

 

 

Svalová hmota (kg) – tyto parametry hodnotí objem svalové tkáně podle jednotlivých struktur těla včetně měření BMI nebo LBM podle částí těla a také měření objemu muskuloskeletální hmotnosti, tj. objem svalů, které jsou spojené s kostmi. Měření a monitorování parametrů svalové hmoty umožňuje stanovit s vysokou přesností různé formy otylosti, vyčerpání, narušení látkové výměny, cukrovku, poruchu štítné žlázy a také diagnostikovat svalovou dystrofii různého charakteru, následky užívání anabolik, poruchu nervového zásobení svalů, ortopedické potíže – například skolióza.

 

 

Tuková hmota (kg) – zahrnuje skupinu parametrů, jako je procento tuku (PT), hodnota vnitřního a břišního tuku, hromadění tuku v oblasti břicha, beder a kolem vnitřních orgánů. Hodnocení oblastí vnitřní obezity. Měření uvedených parametrů pomáhá stanovit různé formy obezity, vyčerpanosti, poruchy látkové výměny, cukrovku, metabolický syndrom, poruchu štítné žlázy, pohlavních žláz, snížení plodnosti.

 

 

 

Voda v organismu (l) – skupina parametrů, které hodnotí celkovou rovnováhu organismu a také rozložení tekutiny uvnitř i vně buněk, určují vztah mezi parametry ECW/TBW, dynamiku změny poměru mezi vodními prostředími organismu. Informace z uvedené skupiny parametrů umožňuje s vysokou přesností diagnostikovat otok včetně jednotlivých částí těla, a také stanovit stupeň nadměrné hydratace, dehydratace. Rovnováha vody v organismu je nejdůležitější parametr, který se musí kontrolovat nezávisle na věku nebo stavu zdraví. Takové faktory, jako hladina sodíku, úrazy, otoky, onemocnění, zdraví buněk a stárnutí jsou častými příčinami nerovnováhy vodních sektorů organismu. Pravidelná kontrola a monitorování tohoto parametru umožňuje předcházet zdravotním problémům už v raném stádiu a zlepšovat celkový stav organismu.

Chcete o sobě vědět ještě víc?

Přihláste se teď a získejte první trénink včetně analýzy na InBody úplně zdarma!

    Zkus milon zdarma